PORADNIK KREDYTOWY

 
 

Jak obniżyć ratę kredytu gotówkowego?

Zawsze warto sprawdzić czy można obniżyć raty kredytów które posiadamy.
Obecnie banki bardzo chętnie oferują bardzo dobre oprocentowania zwłaszcza dla klientów którzy posiadają kredyt, są to często oferty bez prowizji, bez ubezpieczeń co oznacza, że nie ponosimy dodatkowych kosztów. Nasze kalkulatory w prosty sposób pokażą Ci o ile możesz obniżyć ratę swoich kredYtów.

Sposoby na obniżenie raty kredytu gotówkowego

Refinansowanie

Refinansowanie to przeniesienie starego (obecnego) kredytu – przy pomocy środków, jakie uzyskamy z nowego kredytu w innym banku – do innego banku na korzystniejszych warunkach niż te, na których zaciągaliśmy kredyt kilka lat temu (mniejsza marża, mniejsze oprocentowanie). Obecnie w Polsce obserwujemy najniższe stopy procentowe w historii. oznacza to, że banki pożyczają na mniejszy procent, maksymalne oprocentowanie nominalne może wynosić dziś 10%. Każdy kredyt to indywidualna sytuacja osoby, która go zaciąga. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim podejmie się jakiekolwiek ruchy mające na celu obniżenie raty.

Wzdłużenie okresu spłaty kredytu

Wydłużenie okresu spłaty kredytu jest możliwe tylko wtedy, gdy nie zaciągnęliśmy kredytu na maksymalny okres spłaty. Banki udzielają kredytów nawet na 120 miesięcy (10 lat). Każdy dodatkowy rok spłaty kredytu, to dodatkowych 12 miesięcy, na które rozłoży się kwota kredytu, a więc im dłuższy okres spłaty, tym mniejsze raty, a tym samym mniejsze obciążenie naszego domowego budżetu. Ale należy pamiętać, aby zawsze zweryfikować, czy to się opłaca.

Konsolidacja

W przypadku kilku kredytów gotówkowych najlepszym rozwiązaniem wydaje się ich konsolidacja. Konsolidacja polega na połączeniu kilku kredytów (często zaciągniętych i spłacanych w różnych bankach) w jeden. Zawsze należy sprawdzić i porównać oferty kilku banków (nie tylko „naszego”) i wybrać ten, który oferuje najtańszy kredyt. Należy pamiętać, że najtańszy nie koniecznie musi być kredyt z najniższym oprocentowaniem. Czasem bank stawia dodatkowe warunki w postaci np. ubezpieczeń, prowizji które mogą wpłynąć niekorzystnie na koszt kredytu. Rozwiązaniem dla osób, które zaczynają tracić swoją płynność finansową w związku z kredytem gotówkowym jest wydłużenie okresu spłaty kredytu. Dodatkowe miesiące, przez które będziemy spłacać zobowiązanie z pewnością zmniejszy miesięczną ratę,

POLICZ O ILE MOŻESZ OBNIŻYĆ RATĘ KREDYTU GOTOWKOWEGOi

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY - Skontaktuj się z nami

Sprawdzony Kredyt

« POWRÓT

KONTAKT

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela strony sprawdzonykredyt.pl - wyłącznie do celów doradczych
Pełna treść klauzuli.
Masz pytania? Zadzwoń:
+48 607 97 98 87

Sprawdzony Kredyt

Do góry